Küpsiste kasutamine

Sellel veebisaidil kasutatakse küpsiseid. Selles lõigus seletame, kuidas neid kasutatakse ja kuidas saate ise määrata, kas küpsised hoitakse alles või kustutatakse.

Mis on küpsis? 
Andmeplokke, mida salvestatakse külastatavalt veebisaidilt teie arvuti kõvakettale, nimetatakse küpsisteks. 
 
Need ei ole arvutiprogrammid, vaid väikesemahulised andmefailid, mis võimaldavad veebisaitidel salvestada ja leida teavet kasutaja sirvimisharjumuste kohta. 
 
Enamik veebisaite kasutab küpsiseid, kuna need on osa vahenditest, mis aitavad interneti kasutamise kogemust meeldivamaks muuta. Küpsised võimaldavad veebisaitidel pakkuda isikupärastatud teenuseid (näiteks hoida kasutajat sisselogituna, säilitada ostukorvis sinna pandud tooteid või kuvada asjassepuutuvat teavet). 
 
Küpsiseid on erinevat liiki: ajutised küpsised (või seansi küpsised), mis brauseri sulgemisel automaatselt kustutatakse; püsivaid küpsiseid aga ei kustutata automaatselt, need säilivad, kuni keegi need tahtlikult kustutab või kuni need aeguvad (vastavalt sellele, kuidas veebisait on küpsise programmeerinud).  

Kuidas küpsist kustutada? 
Enamik brausereid on automaatselt seadistatud küpsiseid lubama. 
 
Saate oma brauseril küpsiste kasutamise ära keelata, ent sealjuures tuleb silmas pidada, et nõnda võite ära keelata ka mitmeid veebisaidi õigeks toimimiseks vajalikke funktsioone. 
 
Kui soovite küpsiste kohta lisateavet, vaadake www.aboutcookies.org mis sisaldab laiaulatuslikku ja sõltumatu allika esitatud teavet selle kohta, kuidas küpsiseid brauseri sätete abil keelata ning kuidas kustutada juba arvutisse salvestatud küpsiseid. 
 
Küpsiste kustutamiseks mobiiltelefonist lugege oma seadme kasutusjuhendit.   

TENA kasutatavate küpsiste nimekiri 
Selleks et võimaldada isikupärastatud kasutajakogemust, kasutab see veebilsait küpsiseid. Iga kord, kui seda veebisaiti külastate, edastatakse teie arvutisse küpsiseid või saadakse juurdepääs olemasolevatele küpsistele. Küpsiste loend on toodud allpool.
 
Küpsise nimetusEesmärkTüüp1./2./3. osapoole küpsisAegumistähtaeg
KüpsisteSõnumOnKuvatudKüpsiste lubamineFunktsionaalne1.1 nädal
_gaVeebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.24 kuud
_dc_gtm_UA-58470593-11Veebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.30 minutit
_dc_gtm_UA-58470593-7Veebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.30 minutit
_dc_gtm_UA-84029425-1Veebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.30 minutit
_dc_gtm_UA-84029425-27Veebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.30 minutit
_gat_UA-85913631-2Veebilehe kasutamise analüüsJõudlus1.30 minutit
__atuvsAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.24 kuud
__atuvcAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.1 tund
küpsiseribaKüpsiste lubamineFunktsionaalne1.1 nädal
di2Add This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
locAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
musAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
s_fidAdobe saidi katalüsaatorJõudlus1.4 aastat
s_nrAdobe saidi katalüsaatorJõudlus1.149 päeva
s_viAdobe saidi katalüsaatorJõudlus1.seanss
uidAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.seanss
UmAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
UvcAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
vcAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
SscAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
SshAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
SshsAdd This jagamisfunktsioonFunktsionaalne1.2 aastat
_gaHojtarJõudlus1.15 kuud
Intercom-idHojtarJõudlus1.9,5 aastat

 
  • AddThis – meie veebilehed kasutavad tööriista AddThis (vahend erinevate sotsiaalmeedia saitide nagu Facebook, Twitter, LinkedIn jne integreerimiseks) ning see tööriist võib salvestada teie arvutisse mitmeid küpsiseid. Lisateavet selle kohta, milliseid küpsiseid AddThis kasutab, leiate AddThisi privaatsustingimustest.
  • Rangelt vajalikud küpsised – need küpsised on tingimata vajalikud, et saaksite veebisaidil ringi liikuda ja selle funktsioone kasutada, näiteks kasutada veebisaidi turvatud alasid.  Ilma nende küpsisteta ei saa te teha soovitud toiminguid, näiteks sooritada ostu.
  • Jõudlusküpsised – need küpsised koguvad teavet selle kohta, kuidas kasutajad veebisaiti kasutavad, milliseid lehekülgi nad kõige rohkem külastavad ja kas nad saavad veebilehtedelt veateateid.  Need küpsised ei kogu teavet külastaja isiku kohta.  Kogu nende küpsiste kogutav teave koondatakse kokku ja jääb anonüümseks.  Seda kasutatakse üksnes veebsaidi töö parandamiseks.
  • Funktsionaalsusküpsised – need küpsised võimaldavad veebisaidil meeles pidada teie tehtud valikuid (nt teie nimi, keel ja piirkond) ja pakkuda täiustatud isikupäraseid funktsioone.  Nende küpsiste kogutavat teavet saab anonümiseerida ning need ei jälgi teie sirvimisajalugu teistel veebisaitidel.
  • Siht- või reklaamküpsised – neid küpsiseid kasutatakse reklaamide suunamiseks, mis vastavad rohkem teile ja teie huvidele.  Neid kasutatakse ka loendamiseks, mitu korda te reklaami näete, samuti aitavad need mõõta reklaamikampaania tõhusust. Need paigutatakse meie reklaamivõrgustiku poolt TENA loal. Need peavad meeles, et olete veebisaiti külastanud, ning seda teavet jagatakse teiste organisatsioonide, näiteks reklaamijatega.  Sageli seostatakse siht- või reklaamiküpsised saidi funktsioonidega, mida muu organisatsioon pakub.

Kasutustingimustega nõustumine
Kasutustingimustega nõustudes ning saiti külastades ja kasutades nõustute küpsiste kasutamisega.  Võite nõustuda meie küpsiste kasutamisega ka oma veebibrauseri sätetes.