Minu lähedane vajab abi eemalt

Võimalik, et elate oma tuge vajavast lähedasest, näiteks eakast vanemast, eemal. Te murrate pead, mida saaksite tema heaks teha. Paljud hooldajad on samasuguses olukorras. Neilt oleme teada saanud, et oma lähedast on võimalik ka kaugelt aidata. Te saate:
 
  • pakkuda oma lähedasele emotsionaalset tuge, hoides teineteisega ühendust
  • koordineerida tema jaoks teenuseid (korraldage kohalike hooldajate või puhastusteenindajate visiidid tema koju; pärast võtke kokkulepitud aegadel ühendust, et kontrollida, ega mingeid probleeme ei ole)
  • hallata tema terviseteavet ja käia temaga arstivisiitidel kaasas
  • uurida välja, millal ta sooviks külalisi vastu võtta ja korraldada siis sobival ajal pereliikmete või sõprade külaskäigud
Eemalt hooldamine võib olla keeruline. Kuid on viise, kuidas seda edukalt teha. Allpool on toodud mõned soovitused, mis aitavad teil lähedast ka eemalt toetada:

Koostage plaan

Alustuseks oleks hea välja selgitada, milline on hooldatava olukord, mis talle raskusi valmistab ja mil määral ta abi vajab. Püüdke teada saada, milliseid kohalikke ressursse ja võimalusi saaksite eemalt kasutada. Tehke märkmeid oma lähedase tervisliku seisundi ja kõigi õiguslike ja rahaliste asjade kohta. 
 
Lisage kontaktnumbrid, kindlustusteave, kontonumbrid ja muud olulised andmed. Otsige ka võimalikult palju teavet tema haiguse ja selle ravivõimaluste kohta.

Hügieeni- ja pidamatustooted

Kuna teie lähedane elab üksi, suudab ta enamiku ajast ise hakkama saada. Aga te saate siiski tema elu lihtsamaks teha, aidates tal valida õiget tüüpi kaitse pidamatuse eest. TENA ühekordselt kasutatavad pidamatuse kaitseks mõeldud imavad aluspüksid on samasuguse lõikega nagu tavalised aluspüksid – neid on lihtne jalga panna ja abi pole vajagi. Vaadake, kui lihtne on kasutada TENA pidamatuse kaitseks mõeldud imavaid aluspükse –  .
 
Iga pidamatusega inimese olukord on ainulaadne. Seepärast kasutage oma lähedasele sobiva imavusastmega toote leidmiseks TENA tooteleidjat. 
 
Miks mitte aidata teda sellega, et tellite talle vajalike toodete varu ja lasete need talle koju toimetada? Tellige internetikeskkonnast TENA Veebipood.

Looge võrgustik kohalikest kontaktisikutest, kellega vajaduse korral ühendust võtta

Kui te viibite kaugel inimesest, keda soovite aidata, võiksite korraldada asjad nii, et teda külastaksid regulaarselt naabrid, sõbrad ja pereliikmed. Siis saavad nad teid kursis hoida, kuidas teie lähedasel läheb. Võite oma lähedasele ka välja pakkuda, et palkate talle kohaliku professionaalse hooldaja, kes tema eest hoolitseks ja talle seltsiks oleks. Olenemata sellest, kuidas te kokku lepite, on tema jaoks oluline, et hädaolukorras oleks võimalik pöörduda kohaliku kontaktisiku poole. 

Võtke korrapäraselt ühendust ja hoidke sidet

Loomulikult on hea, kui saate külastada oma lähedast ise, kui selleks vähegi võimalust on. Siis saate isiklikult välja selgitada, millised on tema füüsilised, emotsionaalsed ja rahalised vajadused. Kui te ei saa isiklikult kohale minna, saate ühendust hoida nutitelefonide, tahvelarvutite ja veebi vahendusel. 
Häid võimalusi sidepidamiseks pakuvad Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger ja Apple FaceTime. 
 
Kui teie lähedasel on mobiiltelefon, tuleks veenduda, et ta ikka oskab seda kasutada. Samuti tuleks üle vaadata, et sinna oleksid salvestatud tähtsamad telefoninumbrid. Seenioridele, kes kasutavad oma telefoni ainult hädajuhtudel, pakuvad mõned telefoniteenuste osutajad tasuta õpet ja soodsate hindadega kõnepakette. 
 
Samuti tasub heita pilk eakatele inimestele mõeldud telefonimudelitele, näiteks kuuldeaparaatidega ühilduvad, suurte nuppudega või häälkäskluste funktsiooniga mudelid. 

Olge valmis hädaolukordadeks

Proovige ette mõelda ja küsige endalt, mida te teeksite, kui teie lähedane satuks hädaolukorda. Mõistlik oleks hoida käepärast loendit kohalikest kontaktisikutest, kes on kättesaadavad lühikese etteteatamisajaga. Samuti peaks teil olema raha kõrvale pandud, et saaksite vajaduse korral millal tahes oma lähedase juurde sõita.
 
Kui lähedane on nõus, siis võite talle osta randmele kinnitatava või kaela riputatava häirenupu. Hädaolukorras teile või kohalikule hooldajale häire andmiseks piisab seadme aktiveerimiseks vaid nupuvajutusest. 

Otsige professionaalset abi

Te võite avastada, et väga kasulik on palgata professionaalne hooldaja, kes hoolitseb teie lähedase isikliku hügieeni ja toidukordade eest ning pakub ka muid teenuseid. Teie lähedase järele võib vaadata ka geriaatrilise hooldusasutuse töötaja või sotsiaaltöötaja.