Menopaus ja kuseteedega seotud sümptomid

Vananemisel on mitmeid eeliseid. Kogunenud elukogemused annavad teile eneseusu ning see ongi elus kõige tähtsam. Võib-olla on teie lapsed täiskasvanud ning nüüd on aega teha kõike seda, mis väikeste laste ja karjääriloomise kiirel ajal tegemata jäi? ei pea teid takistama tegemast seda, mida teie armastate – kuid on mõned asjaolud, mida selle uue eluetapi kohta oleks kasulik teada.
 
Suurem osa inimesi on kuulnud menopausi üldistest sümptomitest, kuid vähem on arutatud teemat, kuidas menopaus võib mõjutada kuseteid. Selles artiklis me käsitleme just seda koos paari ravivõimalusega, mis võivad abiks olla ja leevendada teatavaid muutusi, mis toimuvad teie kehas.

Menopaus ja pidamatus

Östrogeeni hulk muutub elu jooksul, kuid madalat östrogeeni taset täheldatakse tavaliselt noortel neidudel ja menopausile lähenevatel naistel. Östrogeen mõjutab paljusid organeid ja kehaosi, nagu aju, luustik, emakas ja tupp. See võib olla ka üks põhjustest, miks paljud naised kogevad selle eluperioodi jooksul pidamatust. Teadus ei ole täpselt välja selgitanud, miks ilmneb menopausi ajal, kuid tõepärane oletus on, et see toimub östrogeeni taseme languse tõttu, mis võib mõjutada kuseteid ja vaagnapõhjalihaseid. Östrogeeni taseme langus võib avaldada järgmist mõju:
 
  1. Koeseisundi halvenemine
    Tupe ja kuseteede kude muutub kuivemaks, õhemaks ja vähem elastseks (vaagnapõhjalihased taandarenevad, kui östrogeen neid ei stimuleeri). Üldiselt võib vanuse, sünnituste, kehakaalu ja hormonaalsete tegurite koosmõju need tingimused esile kutsuda ja suurendada uriinipidamatuse või põiepakitsuse ohtu. 

  2. Keskkonna pH-taseme muutus
    Kuseteedes tavaliselt esinevad piimhappebakterid tekitavad madala pH tasemega keskkonna, mis kaitseb nakkuse vastu. Inimese vananedes piimhappebakterite tase langeb ja samuti väheneb lima tootmine. PH-tasemed võivad tõusta ja limaskest muutub kuivemaks. See suurendab kuseteede nakkuste ohtu, sest bakteritel on kergem kinnituda ja paljuneda. Nakkus on uriinipidamatuse seisukohast samuti ohtlik. 
 

Östrogeenravi

Östrogeenravi kreemide ja tupekuulide kujul on üks võimalus hoida sümptomeid kontrolli all, sest need ravivõtted tagavad kudede suurema verevarustuse. Lokaalselt manustatud östrogeen suurendab niiskust, muutes tupe ja kuseteede limaskesta paksemaks, happelisemaks ja vähem tundlikuks. See parandab lima nakkusevastast kaitsevõimet, vähendades ka ärrituse ja kuseteede nakkuse ohtu. Vastupidiselt, tablettidena manustatud östrogeen võib uriinipidamatust esile kutsuda. 

Vaagnapõhjalihaste treenimine

Kuna teie on tähtsad põie ja pärasoole kontrolli parandamiseks ja lekete vältimiseks, on oluline säilitada selle lihasrühma tugevus. Lisage oma päevakavasse mõned Kegeli harjutused. Paar minutit vaagnapõhjalihaste treenimist päevas võib lekete ohtu vähendada või selle isegi kõrvaldada. 
 
Kui te tunnete, et te vajate menopausi ajal oma sümptomite tõttu rohkem abi ja toetust, ärge kõhelge spetsialisti poole pöördumast. Asjakohane abi on olemas.