Teie asukoht näib olevat <country>

Asukohapõhise info saamiseks minge vastava riigi TENA veebilehele.

Küpsiste kasutamine

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid ning siinkohal seletame, kuidas küpsiseid kasutatakse ja kuidas saab ise määrata, kas küpsised hoitakse alles või kustutatakse.
Mis on küpsis? 
Andmeplokke, mida salvestatakse külastatavalt veebisaidilt teie arvuti kõvakettale, nimetatakse küpsisteks. 
 
Need ei ole arvutiprogrammid, vaid väikesemahulised andmefailid, mis võimaldavad veebisaitidel salvestada ja leida teavet kasutaja sirvimisharjumuste kohta. 
 
Enamik veebisaite kasutab küpsiseid, kuna need on osa vahenditest, mis aitavad interneti kasutamise kogemust meeldivamaks muuta. Küpsised võimaldavad veebisaitidel pakkuda isikupärastatud teenuseid (näiteks hoida kasutajat sisselogituna, säilitada ostukorvis sinna pandud tooteid või kuvada asjassepuutuvat teavet). 
 
Küpsiseid on erinevat liiki: ajutised küpsised (või seansi küpsised), mis brauseri sulgemisel automaatselt kustutatakse; püsivaid küpsiseid aga ei kustutata automaatselt, need säilivad, kuni keegi need tahtlikult kustutab või kuni need aeguvad (vastavalt sellele, kuidas veebisait on küpsise programmeerinud).  

Kuidas küpsist kustutada? 
Enamik brausereid on automaatselt seadistatud küpsiseid lubama. 
 
Saate oma brauseril küpsiste kasutamise ära keelata, ent sealjuures tuleb silmas pidada, et nõnda võite ära keelata ka mitmeid veebisaidi õigeks toimimiseks vajalikke funktsioone. 
 
Kui soovite küpsiste kohta lisateavet, vaadake www.aboutcookies.org mis sisaldab laiaulatuslikku ja sõltumatu allika esitatud teavet selle kohta, kuidas küpsiseid brauseri sätete abil keelata ning kuidas kustutada juba arvutisse salvestatud küpsiseid. 
 
Küpsiste kustutamiseks mobiiltelefonist lugege oma seadme kasutusjuhendit.   

TENA kasutatavate küpsiste nimekiri 
Selleks et võimaldada isikupärastatud kasutajakogemust, kasutab see veebilsait küpsiseid. Iga kord, kui seda veebisaiti külastate, edastatakse teie arvutisse küpsiseid või saadakse juurdepääs olemasolevatele küpsistele. Küpsiste loend on toodud allpool.
 
Küpsise nimetus Eesmärk Tüüp 1./2./3. osapoole küpsis Aegumistähtaeg
KüpsisteSõnumOnKuvatud Küpsiste lubamine Funktsionaalne 1. 1 nädal
_ga Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 24 kuud
_dc_gtm_UA-58470593-11 Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 30 minutit
_dc_gtm_UA-58470593-7 Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 30 minutit
_dc_gtm_UA-84029425-1 Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 30 minutit
_dc_gtm_UA-84029425-27 Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 30 minutit
_gat_UA-85913631-2 Veebilehe kasutamise analüüs Jõudlus 1. 30 minutit
__atuvs Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 24 kuud
__atuvc Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 1 tund
küpsiseriba Küpsiste lubamine Funktsionaalne 1. 1 nädal
di2 Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
loc Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
mus Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
s_fid Adobe saidi katalüsaator Jõudlus 1. 4 aastat
s_nr Adobe saidi katalüsaator Jõudlus 1. 149 päeva
s_vi Adobe saidi katalüsaator Jõudlus 1. seanss
uid Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. seanss
Um Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
Uvc Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
vc Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
Ssc Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
Ssh Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
Sshs Add This jagamisfunktsioon Funktsionaalne 1. 2 aastat
_ga Hojtar Jõudlus 1. 15 kuud
Intercom-id Hojtar Jõudlus 1. 9,5 aastat

 
  • AddThis – meie veebilehed kasutavad tööriista AddThis (vahend erinevate sotsiaalmeedia saitide nagu Facebook, Twitter, LinkedIn jne integreerimiseks) ning see tööriist võib salvestada teie arvutisse mitmeid küpsiseid. Lisateavet selle kohta, milliseid küpsiseid AddThis kasutab, leiate AddThisi privaatsustingimustest.
  • Rangelt vajalikud küpsised – need küpsised on tingimata vajalikud, et saaksite veebisaidil ringi liikuda ja selle funktsioone kasutada, näiteks kasutada veebisaidi turvatud alasid.  Ilma nende küpsisteta ei saa te teha soovitud toiminguid, näiteks sooritada ostu.
  • Jõudlusküpsised – need küpsised koguvad teavet selle kohta, kuidas kasutajad veebisaiti kasutavad, milliseid lehekülgi nad kõige rohkem külastavad ja kas nad saavad veebilehtedelt veateateid.  Need küpsised ei kogu teavet külastaja isiku kohta.  Kogu nende küpsiste kogutav teave koondatakse kokku ja jääb anonüümseks.  Seda kasutatakse üksnes veebsaidi töö parandamiseks.
  • Funktsionaalsusküpsised – need küpsised võimaldavad veebisaidil meeles pidada teie tehtud valikuid (nt teie nimi, keel ja piirkond) ja pakkuda täiustatud isikupäraseid funktsioone.  Nende küpsiste kogutavat teavet saab anonümiseerida ning need ei jälgi teie sirvimisajalugu teistel veebisaitidel.
  • Siht- või reklaamküpsised – neid küpsiseid kasutatakse reklaamide suunamiseks, mis vastavad rohkem teile ja teie huvidele.  Neid kasutatakse ka loendamiseks, mitu korda te reklaami näete, samuti aitavad need mõõta reklaamikampaania tõhusust. Need paigutatakse meie reklaamivõrgustiku poolt TENA loal. Need peavad meeles, et olete veebisaiti külastanud, ning seda teavet jagatakse teiste organisatsioonide, näiteks reklaamijatega.  Sageli seostatakse siht- või reklaamiküpsised saidi funktsioonidega, mida muu organisatsioon pakub.

Kasutustingimustega nõustumine
Kasutustingimustega nõustudes ning saiti külastades ja kasutades nõustute küpsiste kasutamisega.  Võite nõustuda meie küpsiste kasutamisega ka oma veebibrauseri sätetes.