6 näpunäidet pidamatuse kontrolli all hoidmiseks treeningu ajal

Elu pidamatusega toob kaasa omajagu väljakutseid. Treenimine kuulub nende hulka. Ükskõik, kas olete joogatunnis, tõstate jõusaalis raskusi või lihtsalt jooksete - uriinileke võib esineda kõikjal, igal ajal, igas vanuses naistel. Kuid pole mingit vajadust lasta sel end takistada tegemast teile vajalikku treeningut.  

Miks mul esineb treeningu ajal uriinilekkeid?

jooksmise või treeningu ajal on kõige levinum pingutusega kaasnev uriinipidamatus. Uriinileke võib samuti vallanduda naermisel, aevastamisel või lihtsalt istumast tõusmisel – mistahes tegevuse puhul, mis nõuab füüsilist pingutust, isegi kui see on tahtmatu pingutus (nt köhimine). Ehkki see võib esineda igas vanuses naistel, on see kõige levinum sünnituse järel. Siin on mõned kasulikud nõuanded, kuidas treeningu ajal hoida uriinileket kontrolli all ja jääda aktiivseks. 
 
1. Tugevdage oma vaagnapõhjalihaseid Kegeli harjutustega 
 
Kegeli harjutused või on üks tõhusamaid viise soolestiku ja põiefunktsioonide parandamiseks ja säilitamiseks. Nõrk vaagnapõhi võib olla põhjuseks treeningu ajal esinevale pingutuspidamatusele, kuid te saate pidamatust märkimisväärselt vähendada, kulutades Kegeli harjutustele vaid viis minutit päevas. Tutvuge meie üksikasjaliku juhendiga siin. Või veel parem, laadige alla meie vaagnapõhjalihaste treenimise rakendus.  
 
2. Jälgige, mida te joote 
 
Ehkki vedelikukaotuse vältimine on tähtis, eriti treeningu ajal, kaaluge siiski loobumist kofeiini sisaldavatest jookidest (nt kohv, gaseeritud joogid, tee) enne harjutuste tegemist. Kofeiin võib põhjustada pakitsustunde ja tulemuseks on sagedasemad tualetikülastused. 
 
3. Kasutage pessaari või tampooni 
 
Tampooni kasutamine toetab kusitit, aidates vältida pingutuspidamatusega kaasnevaid lekkeid. Pessaar, mida naised tavaliselt kasutavad vaagnaelundite allavaje korral prolapsi paigalhoidmiseks, ja teataval määral kusitile tuge pakkuvad vagiinasisesed vahendid võivad samuti leevendada pingutusega kaasnevat uriinipidamatust. 
 
4. Kaitske ennast pidamatussidemetega või imavate pükstega 
 
On ütlematagi selge, et kui kogete uriinileket, pakuvad meie diskreetsed pidamatustooted parimat kaitset lekke korral ning vältida samas ebameeldiva lõhna levikut, võimaldades teil samal ajal kindlustundega jooksulindil rassida. 
 
5. Treenige oma põit 
 
Õppige kontrollima oma põit, jättes tualetti ruttamise iga kord, kui te tunnete vajadust pissida. Täpselt nagu iga muu lihast teie kehas saab treenida ka teie põit. Püüdke tualeti külastamist kauemaks edasi lükata ja pikendage tasapisi neid ajavahemikke.  
 
6. Tühjendage oma põis  
 
Kui teil esineb treeningu ajal uriinilekkeid, harjutage end tühjendama oma põit enne iga treeningut. Seedesüsteemi mitte ärritava toidu teadlik valimine, võib samuti aidata teil vältida piinlikkust tekitavaid gaase ja vähendada puhitustunnet enne treeningut.  

Ükskõik, mida te teete, ärge loobuge kehalisest aktiivsusest.

Nagu te näete, on lekete kontrolli all hoidmiseks palju võimalusi ja nõnda saate aktiivse elustiiliga edukalt jätkata. Muutes teatud harjumusi ja kasutades meie kaitsvaid pidamatustooteid, võite saavutada kindlustunde, et teha, mida te tahate, ja olla, kes te olete.