Banakekele projekt – hoolitseme abivajajate eest

Enamik Lõuna-Aafrika linnastute inimesi elab sageli napi eelarvega, ilma vajaliku juurdepääsuta tervishoiuteenustele. Uriinipidamatuse alane teadlikkus on madal, ometi kannatab selle all märkimisväärne osa elanikkonnast. TENA alustas 2018. aastal missiooni Johannesburgi eeslinnade elanike abistamiseks pidamatuse hoolduse ja sellealaste teadmiste kohta. Nimetame seda Banakekele projektiks, see suulukeelne väljend tähendab „nende eest hoolitseda“.

Inimesed külastavad mobiilseid kliinikuid.

Kogukonda sulandumine

TENA meeeskond on uhke oma panuse üle Ubuntu traditsioonide hoidmisse – Lõuna-Aafrika arusaam vastastikusest seotusest ja kaastundest – ja piirkonna kogukondade elus osalemise üle, pakkudes mobiilsetes kliinikutes põhilisi tervishoiuteenuseid. Nendes kliinikutes pakutakse põhilist ja taskukohast hooldust neile, kes seda vajavad. Pakutavate teenuste seas on kehamassi indeksi, vererõhu, glükoositaseme mõõtmine, HIV ja muud põhitestid. Ühtaegu esitles TENA uut pidamatustoodet, mis on sama tõhus kui juba turul olevad tooted, kuid 50% soodsama hinnaga. 
Hooldustöötaja näitab, kuidas kasutada erinevaid TENA uriinipidamatuse tooteid.

Kohalikud hooldustöötajad märkavad erinevust

„[TENA] toodet on lihtne kasutada ja see on jätnud mulle rohkem vaba aega muude asjade tegemiseks, selle asemel et mähkme vahetamise pärast muretseda.” Sõnab Nomusa, Lõuna-Aafrika hooldustöötaja.  Teine hooldustöötaja Phindile märgib, et „toode on parema kvaliteediga, kestab kauem ja säästab raha [võrreldes alternatiivsete toodetega].”  
Inimestest kihavate Johannesburgi tänavate vaade.

Kogukondade harimine uriinipidamatuse alal

Samuti nagu igal pool mujal maailmas on uriinipidamatuse alased teadmised madalad ja üldsuse hoiak selle suhtes häbimärgistav. Seetõttu on kogukondade harimine uriinipidamatuse alal Banakekele projektis osalevate kutseliste TENA medõdede üks peamisi eesmärke. 
 
Lõuna-Aafrika kogukondade heaolu suurendamine 
Kooskõlas TENA kestliku arengu eesmärgiga suurendada 100 miljoni inimese heaolu aastaks 2030, on Banakekele projekt jõudnud rohkem kui 16 000 inimeseni 100 kogukonnas, juurdudes sügavalt Lõuna-Aafrika linnastute elanike seas.    

TENA tooted on nüüd läbipaistvamad kui kunagi varem.

Tegime TENA toodete süsinikujalajälje ja nende koostisainete loetelu kõigile nähtavaks.

Röntgenpilt uriinipidamatuse sidemest, millel on näha sideme imava sisu kiud