Illustreeriv ikoon, mis näitab 8t meest 32st heledamas sinises toonis

*2012. aastal SCA läbi viidud uuringu järgi, kus uuriti üle 40-aastaseid mehi USAs, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Itaalias, Venemaal ja Mehhikos. Kogutud andmed ei ole avaldatud.

Meeste põievaevuste levinuimad tüübid

Kui kogete mõnda nendest sümptomitest, võivad need viidata mõnele sageliesinevale põievaevustele:
  • sage urineerimisvajadus
  • raskused urineerimise alustamisel
  • sage öine
  • katkendlik või nõrk uriinijuga
  • tunne, et põis ei ole urineerimise järel tühenenud
  • tilkumine
 
Need sümptomid võivad olla ebamugavad kui ka piinlikkust tekitavad, kuid on hea teada, et lahendused on olemas. Parim viis põievaevuste tüübi kindlaks tegemiseks on arsti poole pöördumine, kes oskab tuvastada põhjuse, välistada muud probleemid ja aitab leida õige ravi.
 
Meeste põievaevuste tüüpe ja põhjuseid on erinevaid. Lugege allpool uriniinipidamatuse peamiste tüüpide kohta.

Sundinkontinents

on kõige sagedasem pidamatuse tüüp meestel ning see väljendub äkilises ja pakilises vajaduses urineerida, millele järgneb tahtmatu uriinileke. Üks peamistest sundinkontinentsi põhjustest meestel on suurenenud , mis raskendab põie tühjendamist ja tekitab tungi urineerida ka siis, kui seda ei soovita, sh öösiti. Mõnedel juhtudel võib selline tung urineerida olla tingitud põletikust või neerukividest tulenevast põieärritusest. Seisund võib tekkida ka närvide või ajuga seotud haiguste, nt insult, Parkinsoni tõbi või sklerosis multiplex tüsistusena. Vahel on aga põhjus teadmata.

Stressinkontinents

on tahtmatu uriineleke, mis tekib pingutusel, näiteks kui aevastate, naerate või tõstate midagi rasket. Sulgurlihas või ja põit toetavad ligamendid on liiga nõrgad, et uriini põies hoida. Seda tüüpi ei ole meeste seas üldiselt tavaline, kuid võib tekkida osadel meestel pärast eesnäärmeoperatsiooni. 

Urineerimisjärgne tilkumine

See seisund hõlmab väikseid uriinilekkeid kohe pärast urineerimist ja on põhjustatud uriini jäämisest kusitisse. Paljud üle 60-aastased mehed kogevad urineerimisjärgset leket, kuid seda võib esineda ka nooremas eas. võib tekkida kusitit ümbritsevate vaagnapõhjalihaste nõrgenemise tõttu. Sellisel juhul saab seda ravida tehes vaagnapõhjalihaste harjutusi ja kusiti teadlik tühjendamine urineerimise järel.

Urineerimisjärgne tilkumine

Kui uriin jääb kusitisse, võib pärast urineerimist esineda järeltilkumist. Kusiti täielik tühjendamine võib aidata. Seda tehakse surudes õrnalt kusitile munandikoti taga, et suruda välja kinnijäänud uriin.

Kuidas kontroll tagasi saada

On erinevaid viise, kuidas suurendada kontrolli põie üle. Suurenenud eesnäärme diagnoosimine ja ravimine on ülioluline. Kaks täiendavat viisi, mis võivad aidata vähendada sundtungi urineerida, on vaagnapõhjalihaste harjutused ja alkoholi ning kofeiini tarbimise piiramine. Parim viis kontrolli tagasi saamiseks on konsultatsioon arstiga, et leida enda jaoks õige ja parim lahendus.

Kasulikke nippe ja nõuandeid ning harjutusi leiate lisaks meie veebisaidilt. 

Õige toote valimine

On ülitähtis teada, millised tooted sobivad teile kõige paremini. Oleme aastate jooksul aidanud miljoneid mehi tulla toime pidamatusega ja saavutada kontroll põie üle. Teie saate nendega liituda valides lihtsalt oma vajadustele vastava sobiva imavusega toote.