Korduma kippuvad küsimused

Kas teil on mõni küsimus uriinilekete ja meeste põiepidamatuse kohta? Allpool on mõned kõige levinumad küsimused, mida teised mehed meile esitavad.

Kas minu seisund on püsiv?
Mitte tingimata. Olenevalt sellest, mis tüüpi põiepidamatusega on tegemist, on sümptomeid võimalik vähendada ning naasta tavapärase elu juurde ilma, et peaksite põiepidamatuse pärast muret tundma. Selleks, et välja selgitada just teile sobiv ravi, pidage nõu oma arstiga.
Kas ma ei või enam kunagi kohvi juua?
Ikka võite, aga soovitatav on joodava kohvi kogust vähendada. Kofeiin ja alkohol on kaks kõige tavalisemat süüdlast, mis suurendavad keha poolt toodetava uriini kogust.
Millal annavad vaagnapõhjalihaste harjutused nähtavaid tulemusi?
See sõltub teie hetkeseisundist, aga tasub meeles pidada, et vaagnapõhjalihaste treenimine võtab alati aega. Pidage meeles, et harjutused aitavad teid pikemas perspektiivis, mitte üleöö. Andke muutuste tekkimiseks aega, selleks võib kuluda mitu nädalat. Teil on võimalus pöörduda ka füsioterapeudi poole, kes on spetsialiseerunud vaagnapõhjalihaste harjutustele.
Kuidas ma tean, millist TENA toodet kasutada?
Kui te pole kindel, millist TENA Men toodet kõigepealt proovida, siis soovitame konsulteerida apteekriga sobiva toote leidmiseks. Samuti tasub küsida oma raviarsti arvamust, kuna tal võib olla häid soovitusi sobivaimate abivahendite osas.
Miks osadel meestel esineb põiepidamatust?
Põiepidamatust võib esineda mitmel erineval põhjusel ning tähtis on meeles pidada, et see on meeste seas väga levinud. Täpsemalt, igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb mingit tüüpi põiepidamatust. Põhjused võivad olla väga erinevad, aga mõned tavalisematest põiepidamatuse põhjustest on nõrgenenud , vanus, ülekaal ja suurenenud . Mõnedel juhtudel võib tegemist olla päriliku seisundiga. Selleks, et teada saada, mis seda teie puhul põhjustab, on oluline rääkida arstiga.
* 2012. aastal SCA läbi viidud uuringu järgi, kus uuriti üle 40-aastaseid mehi USAs, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Itaalias, Venemaal ja Mehhikos. Kogutud andmed ei ole avaldatud.
Kas uriinipidamatus on märk eesnäärmevähist?
See on üldine väärarvamus, et uriini tilkumine ja kerged lekked on märk eesnäärmevähist. Kuigi varaseid hoiatusmärke on vähe, võivad haigused suguvõsas ja toitumisviis olla riskitegurid. Kui tunnete muret riskitegurite või võimalike sümptomite pärast, võtke ühendust oma arstiga.
Mu eesnääre on suurenenud, kas peaksin selle pärast muretsema?
Eesnäärme suurenemine on tavapärane asi ja mõnel mehel suureneb see vähem, teistel rohkem. Mõnel juhul võib suurenenud ehk beniigne prostata hüperplaasia (BPH) põhjustada valu ja alumiste kuseteede sümptomeid nagu raskused urineerimise alustamisega, katkendlik uriinijuga, uriinijoa nõrgenemine või uriinipeetus. Põhjuseks on suurenenud eesnääre, mis avaldab põiele survet. Ravivõimalused on head, nii et kui teil tekib mure, võtke ühendust oma arstiga.