TENA toodete koostisosad

Miljonid inimesed üle kogu maailma on aastaid igapäevaselt TENA tooteid kasutanud. Saame aru, kui oluline on teada, et valitud tooted tagavad mugavuse ja kindlustunde. Kõik TENA tooted on valmistatud kontrollitud materjalidest kasutades kaasaegset tehnoloogiat ja järgides kõrgeimaid ohutusstandardeid, mis tagavad üksnes ohutute materjalide ja koostisosade kasutamise ning toodete vastavuse kõigile asjakohastele nõuetele.
 
Materjalid, mida me hügieenitoodetes kasutame, on põhjalikult testitud nii ettevõttesiseste kui ka -väliste asjatundjate, näiteks sertifitseeritud testimisasutuste poolt, et tagada nende ohutu kasutamine ettenähtud otstarbel ning kõigi seaduslike ja regulatiivsete nõuete täitmine. 
 
Andmaks selget ettekujutust meie toodetes sisalduvast, oleme koostanud ülevaate kõigist materjalidest ja nende koostisosadest. Altpoolt leiate ka sõnastiku.
 

Kas TENA tooteid on ohutu kasutada?

Kõiki Essity hügieenitooteid on ohutu kasutada ettenähtud eesmärgil ning need sisaldavad levinud materjale, mida miljonid naised on paljude aastate vältel laias imavate hügieenitoodete valikus ohutult kasutanud. Toore valitakse selle võime järgi vedelikku imada ja talletada, et vältida lekkeid ja pakkuda mugavustunnet.
 
Lisaks teeme koostööd EDANA-ga, mis on rahvusvaheline mittekootud materjalide ja sellega seotud tööstuste kaubandusliit, et tagada vastavus kõrgeimatele keskkonna- ja tooteohutusstandarditele. EDANA liikmed on võtnud endale vabatahtliku kohustuse kindlustada imavate hügieenitoodete kõrge kvaliteet ja ohutus.
 

Kas kõik tootes kasutatud materjalid on pakendil ära märgitud?

See ei ole hetkel seadusega nõutav. Tarbijate abistamiseks anname teada, kui tootele on lisatud lõhnaaineid, et tundlikud inimesed teaksid sellega arvestada.
 
Allolevas tabelis on toodud toodete peamised toormaterjalid. Need on valitud hea vedelikuimavuse ja -talletamise tõttu.
 

Mis materjalid sisalduvad TENA tootes?

 
Toote osaMaterjalFunktsioon
Pinnamaterjal Kiudmaterjal, mis on valmistatud polüpropüleenist/polüetüleenpolüestrist/viskoosist. Toode imab vedelikku ning hoiab teid kuivana. 
Vedelikku juhtiv kiht Poorne materjal, mis koosneb kas puidukiust või polüesterkiust.Juhib vedeliku toote pinnalt selle keskele, kus vedelikku hoitakse.
Imav sisuPaberipulp, kombinatsioon paberipulbist ja ülisuure imavusega ainetest sidemete ja pesukaitsete jaoks. Teatud toodetes kasutatakse poorset paberipõhist materjali.Imab ja talletab vedelikke.
LiimaineLiimaine koosneb erinevatest polümeeridest ja sünteetilistest vaikudest.

Liimainel on kaks funktsiooni.

  1. Seob kokku toote erinevaid kihte.
  2. Kinnitab toote aluspükste külge.
Tagumise külje materjalPolüetüleenkile. Mõnedes pesukaitsetes kasutatakse kiudmaterjali.Hoiab ära lekked.
KinnitusmaterjalPolümeermaterjalidHoiab toodet paigal. 
ElastikmaterjalPolümeermaterjalidTagab toote hea istuvuse.
Lõhnaaine (ainult teatud toodetes)Parfüüm Annab tootele värske lõhna.
KujutisTintRõhutab toote kuju ja funktsiooni. 
KattepaberSilikoonkattega paber.Paber, mis kaitseb toote taga olevat liimainet.
Ühekordne pakend (teatud toodetel) Polüetüleenkile, mis on teatud toodetel silikoonkattega.  Kaitseb toodet, et oleks võimalik üksikut toodet kaasas kanda, ilma et see määrduks
Toote välispakendPolüetüleenkotid või karp.

Kaitseb toodet. Seda pakendit näete poes riiulil.


Sõnastik 

Taastuv paberipulp: vastutustundlikult hallatud metsadest saadud puidukiust tehtud pulp. Pulpi kasutatakse meie sidemetes ja pesukaitsetes. 

Kiudmaterjal (mittekootud): õhuke tekstiilisarnane materjal. Seda terminit kasutatakse tekstiilitööstuses materjalide kohta, mis ei ole kootud, näiteks vilt.

Polümeerid Pika ahelaga molekulid, mis võivad olla nii looduslikud kui ka sünteetilised. Näiteks nii plastid kui ka meie DNA koosneb polümeeridest. 

Polüpropeen/polüetüleen/polüester: maailma kõige levinumad plastitüübid. Kasutatakse mitmesugustes argitoodetes alates aluspesust kuni tekkideni.

Ülisuure imavusega polümeer (SAP): kasutatakse selle niiskust talletavate omaduste tõttu. Kasutatakse tihti sidemetes, mähkmetes ja kompressides.

Sünteetiline vaik: viskoossed materjalid, mis tahkuvad kiiresti ja sobivad hästi materjalide kokkusidumiseks. 

Lisainfo saamiseks võtke meiega ühendust kasutades kontaktivormi.