Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Tihti on meestel, kel esineb põiepidamatust, muresid seoses seltskondlike tegevustega. Hirm põiepidamatuse ees võib olla takistuseks, aga hästi läbimõeldud tegutsemiskavaga olete lekete eest kaitstud ja võite tunda end enesekindlalt.

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Järgnevalt mõned praktilised nõuanded, kuidas olla aktiivne ja elada oma tahte järgi ilma, et põieprobleemid teid tagasi hoiaksid.

Tegusa elu komplekt

Mõtle läbi, mis kaitseb sind terve päeva jooksul põiepidamatuse eest ja võimaldab enesekindlalt ringi käia ning seejärel pane nendest esemetest kokku enda isiklik komplekt. Sellesse komplekti võivad kuuluda nt imavad pesukaitsed või imav aluspesu, niisked salvrätikud või vahetuspesu – vastavalt konkreetsele päevakavale. Pelgalt teadmine, et sul on olemas komplekt igapäevaelu abivahenditest, võib maandada pingeid ning anda enesekindlust.

Pidamatuse tooted meestele

Kindel teadmine, millised tooted sulle kõige paremini sobivad, on enesekindluse ja turvatunde aluseks. Näiteks, kui sul esinevad väikesed lekked, mille puhul tuleb ainult paar tilka või juhuslikud väiksemad lekked, siis võib igapäevaselt olla kasulikum kasutada meestele mõeldud pesukaitseid, mitte imavaid sidemeid. Samas, kui lekkimine on suurem kui ainult mõned tilgad, siis tasuks investeerida suurema imavusega abivahenditesse. TENA Men pakub põiepidamatuse kaitseks laia valikut tooteid, seega tutvu toodetega ja leia just endale sobivaim.

Hügieen

võib põhjustada nahaärritust ja probleeme ebameeldiva lõhnaga. Seega on oluline hoida vastavaid piirkondi puhtana vee või niiskete salvrättide abil. Probleeme ebameeldiva lõhnaga aitab vähendada ka meestele mõeldud pidamatushooldusvahendite kasutamine ja see, kui jood rohkem vett. Suurem veetarbimine muudab uriini lahjemaks ning lahjem uriin tekitab väiksema tõenäosusega ebameeldivat lõhna.

Pea plaani

Kui lekked kodust eemal viibides muudavad sind närviliseks, siis võta endaga kaasa mõned imavad sidemed. Need on väikesed, tihtipeale eraldi pakendatud ning mahuvad diskreetselt taskusse. Kui lähed enda jaoks uude kohta, siis uuri välja WC asukoht, et vajaduse tekkides ei oleks mingit muret.

Sarnased artiklid

Pidamatus – sissejuhatus

Igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb põiepidamatust, teisisõnu inkontinentsust. Parim viis lahenduse leidmiseks on teada saada, mis pidamatus on.

Vaagnapõhjalihaste harjutused

Kontrolli põie üle saab paremaks muuta õigete harjutuste abil. Vaagnapõhjalihaste harjutused, mida kutsutakse ka Kegeli harjutusteks, aitavad ära hoida, vähendada või toime tulla põiepidamatusega.