Kuidas põiepidamatusest rääkida

Isiklike probleemide arutamine võib olla ebamugav, aga lahenduste leidmise võtmeks on aus ja otsekohene vestlus nii oma arsti kui lähedastega.

Kuidas põiepidamatusest rääkida

Vestlus lähedastega

Vestlus oma partneri, lähedase sõbra või nõustajaga võib aidata sul oma olukorraga paremini toime tulla. Vajaliku abi ning just enda jaoks õige lahenduse leidmine muutub palju lihtsamaks, kui oled astunud esimese sammu ning oma probleemist kellelegi rääkinud.

Pea meeles, et sa ei ole üksi. Miljonid täiesti terved täiskasvanud inimesed seisavad iga päev silmitsi täpselt samasuguse murega. On täiesti võimalik, et isegi mõni sinu sõpradest maadleb sarnaste muredega.

Miski ei tohiks takistada sind tegemast asju, mida naudid. Seega tasub kindlasti astuda esimene samm paranemise suunas ning rääkida oma probleemist inimesega, keda usaldad.

Vestlus arstiga

Intiimsete tervisehädade arutamine, nagu või sagedane , võib tunduda raskena. Seetõttu tasub meeles pidada, et kuigi isiklikul tasandil võib see teema tunduda piinlik, on arsti jaoks tegemist üksnes meditsiinilise probleemiga. Ära karda küsimusi esitada, lõpuks on see ainuke viis vastuste saamiseks.

​​​​​ Siin on mõned head viisid, kuidas valmistuda vestluseks arstiga.

  • Sümptomite nimekirja koostamine võib arstil aidata kindlaks teha, millise põiepidamatuse tüübiga on tegemist ning ühtlasi välja selgitada probleemi põhjuse.
  • Vestlemise ajal võid mõne küsimuse esitamise unustada. Seetõttu on hea mõte küsimused enne visiiti üles kirjutada. Nõnda võid kindel olla, et saad visiidi ajal vastused kõigile oma küsimustele.

Sarnased artiklid

Pidamatus – sissejuhatus

Igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb põiepidamatust, teisisõnu inkontinentsust. Parim viis lahenduse leidmiseks on teada saada, mis pidamatus on.

Vaagnapõhjalihaste harjutused

Kontrolli põie üle saab paremaks muuta õigete harjutuste abil. Vaagnapõhjalihaste harjutused, mida kutsutakse ka Kegeli harjutusteks, aitavad ära hoida, vähendada või toime tulla põiepidamatusega.