Vaagnapõhjalihaste harjutused

Kontrolli põie üle saab paremaks muuta õigete harjutuste abil. Vaagnapõhjalihaste harjutused, mida kutsutakse ka Kegeli harjutusteks, aitavad ära hoida, vähendada või toime tulla põiepidamatusega.

Vaagnapõhjalihaste harjutused

Leia üles oma vaagnapõhjalihased

Vaagnapõhjalihaste harjutused muudavad tugevamaks ja aitavad sul kontrollida nõrga põie tegevust ja uriinivoolu. Enne harjutuste juurde asumist on vaja selgeks saada, kuidas vaagnapõhjalihaseid pingutatakse. Proovi urineerimise ajal uriini voolu peatada või vähendada. Need lihased, mida selleks kasutad, ongi vaagnapõhjalihased.

Uriinivoolu peatamine ja vähendamine ei ole siiski veel vaagnapõhjalihaste harjutus ja seda ei tohiks teha treenimise eesmärgil, kuna see võib häirida normaalset põie tühjendamisrefleksi. Tegemist on lihtsalt hea viisiga õigete lihaste üles leidmiseks.

Kui sul on raskusi õigete lihaste tuvastamisega, siis võid pöörduda vaagnapõhjalihastele spetsialiseerunud füsioterapeudi poole.

Nõuanded algajaile

Kui alles alustad nende harjutustega, siis võiksid teha neid pikali olles. Alguses ei ole su lihased veel piisavalt tugevad, seega puudub vajadus neid gravitatsiooniga koormata. Pikaliolek hõlbustab ka õigete lihaste ära tundmist ja maksimaalselt pingutamist. Katsu leida asend, milles tunned end kõige mugavamalt. Võid lamada põlved kõveras ja jalatallad vastu põrandat või nõnda, et jalad on asetatud padjale või toolile.

Kui oled valmis edasi lugema

TENA Men on sinu jaoks kokku pannud mõned harjutused. Leiad need harjutused siit

Sarnased artiklid

Pidamatus – sissejuhatus

Igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb põiepidamatust, teisisõnu inkontinentsust. Parim viis lahenduse leidmiseks on teada saada, mis pidamatus on.

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Tihti on meestel, kel esineb põiepidamatust, muresid seoses seltskondlike tegevustega. Hirm põiepidamatuse ees võib olla takistuseks, aga kui sul on hästi läbimõeldud tegutsemiskava, siis oled lekete eest kaitstud ja võid tunda end enesekindlalt.