Vaagnapõhjalihaste harjutused

Kontrolli põie üle saab paremaks muuta õigete harjutuste abil. Vaagnapõhjalihaste harjutused, mida kutsutakse ka Kegeli harjutusteks, aitavad ära hoida, vähendada või toime tulla põiepidamatusega.

Vaagnapõhjalihaste harjutused

Leidke üles oma vaagnapõhjalihased

Vaagnapõhjalihaste harjutused muudavad tugevamaks ja aitavad kontrollida nõrga põie tegevust ja uriinivoolu. Enne harjutuste juurde asumist on vaja selgeks saada, kuidas vaagnapõhjalihaseid pingutatakse. Proovige urineerimise ajal uriini voolu peatada või vähendada. Need lihased, mida harjutuse ajal kasutate, ongi vaagnapõhjalihased.

Uriinivoolu peatamine ja vähendamine ei ole siiski veel vaagnapõhjalihaste harjutus ja seda ei tohiks teha treenimise eesmärgil, kuna see võib häirida põie normaalset tühjendamisrefleksi. Tegemist on lihtsalt hea viisiga õigete lihaste üles leidmiseks.

Kui teil on raskusi õigete lihaste tuvastamisega, siis võite pöörduda vaagnapõhjalihastele spetsialiseerunud füsioterapeudi poole.

Nõuanded algajaile

Kui alles alustate nende harjutustega, siis võiksite teha neid pikaliasendis. Alguses ei ole su lihased veel piisavalt tugevad, seega puudub vajadus neid gravitatsiooniga koormata. Pikaliolek hõlbustab ka õigete lihaste äratundmist ja maksimaalselt pingutamist. Katsuge leida asend, milles tunnete end kõige mugavamalt. Võite lamada põlved kõverdatult jalatallad vastu põrandat või nõnda, et jalad on asetatud padjale või toolile.

Kui olete valmis edasi lugema

TENA Men on teie jaoks kokku pannud mõned harjutused. Leiate need harjutused siit

Sarnased artiklid

Pidamatus – sissejuhatus

Igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb põiepidamatust, teisisõnu inkontinentsust. Parim viis lahenduse leidmiseks on teada saada, mis pidamatus on.

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Tihti on meestel, kel esineb põiepidamatust, muresid seoses seltskondlike tegevustega. Hirm põiepidamatuse ees võib olla takistuseks, aga kui sul on hästi läbimõeldud tegutsemiskava, siis oled lekete eest kaitstud ja võid tunda end enesekindlalt.