Kontrolli soodustavad harjutused

Paljud mehed leiavad, et õigete harjutuste abiga saab põiepidamatust vähendada. Need harjutused on suunatud nii vaagnapõhjalihastele kui ka põiele. Mõlemad võimaldavad parandada kontrolli põie üle ja aitavad põiepidamatusega toime tulla.

Treeningu ikoon

Harjutused

Enne alustamist on vaja üles leida õiged lihased, mida treenida. Lihtsaim viis selleks on pingutada neid samu lihaseid, mida kasutate siis, kui on vaja soovimatut kõhutuult tagasi hoida. Täpselt neid samu lihaseid pingutades treenitegi juba oma vaagnapõhjalihaseid. Järgnevad harjutused suurendavad nii lihaste tugevust kui vastupidavast, ning see aitab ära hoida põiepidamatust.
Tugevuse ikoon

Tugevus

Pingutage vaagnapõhjalihaseid sekundi või paari jooksul. Lõdvestage lihased 10 sekundiks ja siis korrake harjutust kuni 10 korda. Püüdke selle harjutuse tegemise ajal tuhara-, reie- ja kõhulihaseid mitte pingutada.
Kestvuse ikoon

Kestvus

Kasutage sama tehnikat nagu tugevusharjutuse puhul, aga seekord tehke lühikeste pingutuste asemel kümme 10-sekundilist pingutust. Igal pingutuse vaheajal lõdvestage lihaseid 20 sekundit.
Raskustreeningu ikoon

Raskustreening

Lisage tugevuse ja vastupidavuse harjutustele alakõhu raskustreening.
Tugeva pingutuse ikoon

Profinipp: tugevad pingutused

Ülaltoodud harjutused tunduvad juba liiga lihtsad? Proovige kiireid ja tugevaid harjutusi. Pingutage vaagnapõhjalihaseid nii tugevasti kui suudate ning laske need siis kohe uuesti lõdvaks. Korrake harjutusi kuni 10 korda.

Pidage meeles, et tulemusteni jõudmiseks kulub aega ning alles mitme nädala pärast võite tunda muutusi. Senikaua olge järjepidev ja tehke neid harjutusi iga päev.

Põiekontrolli ikoon

Kontroll põie üle

Saavutage uuesti kontroll oma põie üle. Selleks koostage WC-s käimise plaan ja jälgige joodavaid vedelikukoguseid. Näiteks, kui joote päevas poolteist liitrit vett, on täiesti normaalne, kui külastate WC-d kuni kaheksa korda päevas. Kui tunnete vajadust sagedamini urineerida, kasutage kontrolli saavutamiseks ülalkirjeldatud vaagnapõhjalihaste harjutusi.

Harjutustest saadav kasu

Muredest rääkimine

Harjutustest sai ruttu igapäevarutiini osa

David,

48

Harjutuste füüsiline kasu kehale

  • Suurenenud kontroll põie üle
  • Tugevam keha ja meel
  • Stressi vähenemine
  • Parem seksuaalelu

Muredest rääkimine

Minust on saanud iseenda personaaltreener. Ja kogu see vaev on end ära tasunud.

Richard,

66