Kontrolli soodustavad harjutused

Paljud mehed leiavad, et õigete harjutuste abiga saab uriinilekkeid vähendada. Need harjutused on suunatud nii vaagnapõhjalihastele kui ka põiele. Mõlemad võimaldavad parandada kontrolli põie üle ja aitavad põiepidamatusega toime tulla.

Treeningu ikoon

Harjutused

Enne alustamist on vaja üles leida õiged lihased, mida treenida. Lihtsaim viis selleks on pingutada neid samu lihaseid, mida kasutad siis, kui soovimatut kõhutuult tagasi hoiad. Täpselt neid samu lihaseid pingutades treenidki juba oma vaagnapõhjalihaseid. Järgnevad harjutused suurendavad nii lihaste tugevust kui vastupidavast, ning see aitab ära hoida põiepidamatust.
Tugevuse ikoon

Tugevus

Pinguta oma vaagnapõhjalihaseid sekundi või paari jooksul. Lõdvesta lihased 10 sekundiks ja siis korda harjutust kuni 10 korda. Katsu selle harjutuse tegemise ajal tuhara-, reie- ja kõhulihaseid mitte pingutada.
Kestvuse ikoon

Kestvus

Kasuta sama tehnikat nagu jõuharjutuse puhul, aga seekord tee lühikeste pingutuste asemel kümme 10 sekundilist pingutust. Igal pingutuse vaheajal lõdvesta lihaseid 20 sekundit.
Raskustreeningu ikoon

Raskustreening

Lisa tugevuse ja vastupidavuse harjutustele alakõhu raskustreening.
Tugeva pingutuse ikoon

Profinipp: tugevad pingutused

Ülaltoodud harjutused tunduvad juba liiga lihtsad? Proovi kiireid ja tugevaid harjutusi. Pinguta vaagnapõhjalihaseid nii tugevasti kui suudad ning lase need siis kohe uuesti lõdvaks. Korda harjutusi kuni 10 korda.

Pea meeles, et tulemuste märkamiseks kulub aega ning alles mitme nädala pärast tunned muutusi. Senikaua jälgi, et teeksid neid harjutusi iga päev.

Põiekontrolli ikoon

Kontroll põie üle

Saavuta uuesti kontroll oma põie üle. Selleks koosta WC-s käimise plaan ja jälgi joodavaid vedelikukoguseid. Näiteks, kui jood päevas poolteist liitrit vett, on täiesti normaalne, kui külastad WC-d kuni kaheksa korda päevas. Kui tunned vajadust sagedamini urineerida, kasuta kontrolli saavutamiseks ülalkirjeldatud vaagnapõhjalihaste harjutusi.

Harjutustest saadav kasu

Muredest rääkimine

Harjutustest sai ruttu igapäevarutiini osa

David,

48

Harjutuste füüsiline kasu kehale

  • Suurenenud kontroll põie üle
  • Tugevam keha ja meel
  • Stressi vähenemine
  • Parem seksuaalelu

Muredest rääkimine

Minust on saanud iseenda personaaltreener. Ja kogu see vaev on end ära tasunud.

Richard,

66