Teie asukoht näib olevat <country>

Asukohapõhise info saamiseks minge vastava riigi TENA veebilehele.

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus


Tihti on meestel, kel esineb põiepidamatust, muresid seoses seltskondlike tegevustega. Hirm põiepidamatuse ees võib olla takistuseks, aga kui sul on hästi läbimõeldud tegutsemiskava, siis oled lekete eest kaitstud ja võid tunda end enesekindlalt.

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Järgnevalt mõned praktilised nõuanded, kuidas  olla aktiivne ja elada oma tahte järgi  ilma, et põieprobleemid sind tagasi hoiaksid.


Tegusa elu komplekt

Mõtle läbi, mis kaitseb sind terve päeva jooksul põiepidamatuse eest ja võimaldab enesekindlalt ringi käia ning seejärel pane nendest esemetest kokku enda isiklik komplekt. Sellesse komplekti võivad kuuluda nt imavad pesukaitsed või imav aluspesu, niisked salvrätikud või vahetuspesu – vastavalt konkreetsele päevakavale. Pelgalt teadmine, et sul on olemas komplekt igapäevaelu abivahenditest, võib maandada pingeid ning anda enesekindlust.


Pidamatuse tooted meestele

Kindel teadmine, millised tooted sulle kõige paremini sobivad, on enesekindluse ja turvatunde aluseks. Näiteks, kui sul esinevad väikesed lekked, mille puhul tuleb ainult paar tilka või juhuslikud väiksemad lekked, siis võib igapäevaselt olla kasulikum kasutada meestele mõeldud pesukaitseid, mitte imavaid sidemeid. Samas, kui lekkimine on suurem kui ainult mõned tilgad, siis tasuks investeerida suurema imavusega abivahenditesse. TENA Men pakub põiepidamatuse kaitseks laia valikut tooteid, seega tutvu toodetega ja leia just endale sobivaim.


Hügieen

Põiepidamatus võib põhjustada nahaärritust ja probleeme ebameeldiva lõhnaga. Seega on oluline hoida vastavaid piirkondi puhtana vee või niiskete salvrättide abil. Probleeme ebameeldiva lõhnaga aitab vähendada ka meestele mõeldud pidamatushooldusvahendite kasutamine ja see, kui jood rohkem vett. Suurem veetarbimine muudab uriini lahjemaks ning lahjem uriin tekitab väiksema tõenäosusega ebameeldivat lõhna.


Pea plaani

Kui lekked kodust eemal viibides muudavad sind närviliseks, siis võta endaga kaasa mõned imavad sidemed. Need on väikesed, tihtipeale eraldi pakendatud ning mahuvad diskreetselt taskusse. Kui lähed enda jaoks uude kohta, siis uuri välja WC asukoht, et vajaduse tekkides ei oleks mingit muret.

Sarnased artiklid

Aktiivne eluviis ja põiepidamatus

Olenemata pidamatuse tüübist, saad sa jätkuvalt olla oma elu peremees, selleks on palju võimalusi.

Kuidas põiepidamatusest rääkida

Isiklike probleemide arutamine võib olla ebamugav, aga lahenduste leidmise võtmeks on aus ja otsekohene vestlus nii oma arsti kui lähedastega.