Teie asukoht näib olevat <country>

Asukohapõhise info saamiseks minge vastava riigi TENA veebilehele.

Kuidas põiepidamatusest rääkida


Isiklike probleemide arutamine võib olla ebamugav, aga lahenduste leidmise võtmeks on aus ja otsekohene vestlus nii oma arsti kui lähedastega.

Kuidas põiepidamatusest rääkida

Vestlus lähedastega

Vestlus oma partneri, lähedase sõbra või nõustajaga võib aidata sul oma olukorraga paremini toime tulla. Vajaliku abi ning just enda jaoks õige lahenduse leidmine muutub palju lihtsamaks, kui oled astunud esimese sammu ning oma probleemist kellelegi rääkinud.

Pea meeles, et sa ei ole üksi. Miljonid täiesti terved täiskasvanud inimesed seisavad iga päev silmitsi täpselt samasuguse murega. On täiesti võimalik, et isegi mõni sinu sõpradest maadleb sarnaste muredega.

Miski ei tohiks takistada sind tegemast asju, mida naudid. Seega tasub kindlasti astuda esimene samm paranemise suunas ning rääkida oma probleemist inimesega, keda usaldad.


Vestlus arstiga

Intiimsete tervisehädade arutamine, nagu põiepidamatus või sagedane urineerimine, võib tunduda raskena. Seetõttu tasub meeles pidada, et kuigi isiklikul tasandil võib see teema tunduda piinlik, on arsti jaoks tegemist üksnes meditsiinilise probleemiga. Ära karda küsimusi esitada, lõpuks on see ainuke viis vastuste saamiseks.

​​​​​ Siin on mõned head viisid, kuidas valmistuda vestluseks arstiga.

  • Sümptomite nimekirja koostamine võib arstil aidata kindlaks teha, millise põiepidamatuse tüübiga on tegemist ning ühtlasi välja selgitada probleemi põhjuse.
  • Vestlemise ajal võid mõne küsimuse esitamise unustada. Seetõttu on hea mõte küsimused enne visiiti üles kirjutada. Nõnda võid kindel olla, et saad visiidi ajal vastused kõigile oma küsimustele.
Urineerimispäevik

Sarnased artiklid

Põiepidamatus ja sotsiaalne aktiivsus

Tihti on meestel, kel esineb põiepidamatust, muresid seoses seltskondlike tegevustega. Hirm põiepidamatuse ees võib olla takistuseks, aga kui sul on hästi läbimõeldud tegutsemiskava, siis oled lekete eest kaitstud ja võid tunda end enesekindlalt.

Aktiivne eluviis ja põiepidamatus

Olenemata pidamatuse tüübist, saad sa jätkuvalt olla oma elu peremees, selleks on palju võimalusi.