Vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Muretsen oma pere ja iseenda heaolu pärast, aga hoolin ka keskkonnast. Kas poleks parem teha tooteid, mis oleksid täiesti looduslikud?
Kõik meie tooteohutuse meeskonna liikmed usaldavad ja kasutavad kodus Essity tooteid. Tahame välja töötada parimaid tooteid, tegutsedes samas õiglaselt ka keskkonna suhtes. Püüame leida head tasakaalu ega tee oma toodete ohutuse suhtes mitte mingeid järeleandmisi. 
 
Pidage meeles, et looduslik koostisaine ei tähenda tingimata, et see on tehislikust ohutum. Miski ei ole ainult kas must või valge. Paljud „looduslikud“ asjad võivad meile tegelikult hoopis kahjulikud olla. 
 
Kemikaali ohutus sõltub konkreetsest kemikaalist ja sellest, kui palju seda tootes kasutatud on, samuti sellest, kuidas toodet ennast kasutatakse. See käib nii looduslike kui ka sünteetiliste kemikaalide kohta. Meie toodetes lihtsalt ei kasutata materjale, mis meie rangetele nõudmistele ei vasta. 
 
Kui on olemas keskkonnasõbralikumaid variante, siis kasutame loomulikult neid. Armastame meie planeeti samamoodi kui teiegi, ja tahame, et meie lapsedki seda nautida saaksid. Tegeleme innukalt paljude projektidega, mille eesmärk on vähendada keskkonnamõju ja tagada meie võimalikult keskkonnasäästlik tegevus. 
Kas tooted, mida mina ja mu pere kasutame, on nahasõbralikud?
Meie toodete nahasõbralikkuse tagamine on möödapääsmatu. Kasutame neid isegi ja keegi ei tahaks ju endale löövet saada. 
 
Seepärast kontrollime, kas meie tooted toimivad meie miljonitel tarbijatel, ning hoolitseme, et iga koostisaine vastaks rangetele standarditele. 
 
Mõned õnnelikud vabatahtlikud saavad meie tooteid enne nende müügiletulekut koguni proovida. See tähendab, et valmistootest tingitud nahaärrituse risk on väike. 
 
Tegelikult on see nii väike, et 50 miljoni müüdud pidamatustoote kohta on tulnud vähem kui üks tervisekaebus. 
Internetis leidub intiimtervise kohta nii palju murettekitavaid asju. Kas tooted, mida ma tavapäraselt kasutan, on ikka ohutud?
Internetis on omajagu asju, mille lugemine võib hirmu peale ajada, kas pole? Kahjulikud kemikaalid, pleegitamine… see kõik ajab segadusse. Seepärast suhtumegi kõrgendatud tähelepanuga oma toodetesse ja materjalidesse, et olla veendunud nende ohutuses. 
 
Oma toodete testimisel oleme tavaliselt põhjalikumad, kui on nõutav riiklike ja EL-i seaduste järgi. Seepärast on meie toodetes ebasoovitavate kemikaalide jälgi äärmiselt vähe. Isegi nii vähe, et nende tuvastamiseks on vaja kõrgtehnoloogilisi seadmeid. 
 
Lisaks kasutame ainult hoolikalt valitud lõhnaaineid ja märgistame iga toote selgelt, et teaksite täpselt, mis seal sees on. Kui teil on tundlik nahk või allergia, siis teie jaoks on meil loomulikult olemas ka lõhnastamata tooted. 
 
Rohkem teavet meie kasutatavate koostisainete kohta leiate siit
Kas teie tooted sisaldavad kahjulikke kemikaale?
Tähtis on teada, et kemikaalid ei ole alati halvad, ning et need on sageli looduslikud. 
 
See hõrk, magus maitse, mida tunnete näiteks banaani hammustades, tuleb sellest, et teatud kemikaal jõuab teie keelenäsakesteni. Kõik asjad koosnevad kemikaalidest. 
 
Kuid muidugi võivad mõned kemikaalid olla ohtlikud, seepärast kontrollime neid alati hoolikalt.  
 
Kasutame ainult puhtaid koostisaineid. Oma tooteid välja töötades ja katsetades oleme väga nõudlikud, sest soovime veenduda, et neis ei leiduks kemikaalide jälgi suuremas kontsentratsioonis kui see, mis uusimate teadusandmete järgi on ohutu. Teadmine, et meie tooted on teile, teie perele ja ka maakerale ohutud, laseb meil öösiti rahulikult magada. 
 
Rohkem teavet meie kasutatavate koostisainete kohta leiate siit.  
Miks sisaldavad teie tooted säilitusaineid, liime, värvaineid ja lõhnaaineid?
Me ei pane mitte kunagi ühessegi tootesse midagi lihtsalt niisama. Igal koostisainel on oma otstarve ja enne lisamist on seda testitud. 
 
Meie veepõhised tooted sisaldavad säilitusaineid selleks, et takistada toodete riknemist. Liime kasutame selleks, et toote erinevad osad koos püsiksid. Kuna oleme iga liimi väljavalimisel väga hoolikad, eriti juhul kui see eeldatavasti nahaga kokku puutub, siis ei pea te selle pärast muret tundma. 
 
Kui kasutame tootes lõhna- või värvaineid, siis selle mõttega, et toote kasutamine oleks teile meeldivam; aga toode ise on siiski sama ohutu. 
Kas te teete katseid loomadel?
Me ei katseta oma tooteid loomadel, välja arvatud need juhud, kui see on vältimatult vajalik. Mõnes riigis – näiteks Hiinas – peame seda tegema, kuna seadus seda nõuab. 
 
Me ei lisa oma toodetesse aineid ega materjale, mis on pärit loomadelt. 
 
Kuigi oleme võimalikult hoolikad, oleme siiski otsustanud, et ei tähista oma tooteid kui veganistlikke. Seda sellel põhjusel, et me ei saa 100% garanteerida, et mitte üheski meie tarneahela lülis ei ole toimunud kokkupuudet loomset päritolu materjalidega. 
Kas hügieeni- ja isikliku hügieeni toodetele kehtivad reeglid on piisavalt ranged, et võiksin olla kindel nende ohutuses?
Kui kõne all on inimeste ohutus, siis ei ole reegleid kunagi liiga palju. Õnneks on enamikus riikides nende toodete ohutus hästi reguleeritud. Tooted peavad vastama mitmesugustele eeskirjadele, näiteks: 
 
  • kosmeetikatoodete määrus  
  • kemikaale käsitleva õigusaktiga seotud üldised tooteohutuseeskirjad  
  • meditsiiniseadmete määrus  
  • biotsiidide määrus  
 
Me järgime neid kõiki ja rakendame neid isegi neis riikides, kus reeglid on leebemad. Mis mõtet oleks teha kõik võimalik inimeste ohutuse tagamiseks ühes riigis, aga mitte teises? Meie meelest see ei pea nii olema. 
 
Aja möödudes neid määrusi muudetakse. Aga meie ei oota, et määrusi muudetaks – rakendame teaduslikke tulemusi kohe, kui need on olemas.  
 
Rohkem teavet meie tooteohutusega seotud eesmärkide kohta leiate Essity ülemaailmsest tarnijate standardist.