8 väikest energianõuannet suure mõju saavutamiseks

Kas soovite olla kodus jätkusuutlikum, kuid pole kindel, kust alustada? Siin on 8 väikest sammu, mida saate teha ja millel on oluline mõju teie süsiniku jalajäljele ja energiakuludele. Iga samm loeb.
Selge öise taevaga vaade maja nurgalt, mille kohal on tähed

1. näpunäide

Hõõglambi asemel kasutage LED-lampe.

LED-lambid ei sisalda elavhõbedat ja nende keskkonnamõju on palju väiksem kui hõõglampidel. Sel põhjusel töötavad LED-id ka kuni 25 korda kauem – see aitab säästa energiat ja vähendada elektriarvet. 
Must pesumasin, mille kõrval põrandal on pesukorv.

2. näpunäide

Muutke oma pesusätteid.

Peske alati täiskogus pesu ja kasutage külmpesu sätteid (isegi kui pesusilt viitab masinpesule sooja veega). See mitte ainult ei pikenda rõivaste eluiga ja värvide erksust, vaid säästab ka suurema osa energiast, mis oleks kulunud vee soojendamiseks. Pestes pesu 4-l juhul 5-st külma veega, võiksite aastaga vähendada veelgi rohkem CO2-heidet. 
Pesu kuivatamine pesunööril

3. näpunäide

Ja jätke kuivataja ​​vahele.

Kuivataja kasutamise asemel kuivatage riided õhu käes. See mitte ainult ei hoia kokku energiat, vaid on ka kangastele sõbralikum, pikendades nende kasutusiga.  
Lahti ühendatud laadija, asetatuna nahksele pinnale.

4. näpunäide

Eemaldage laadijad vooluvõrgust, kui te neid ei kasuta.

Pistikupessa ühendatud elektroonika, isegi juhul kui seade ise on välja lülitatud, võib raisata isegi 10% teie kodus tarbitavast energiast. Iga väike samm loeb, nii et tõmmake see pistik pesast välja. 
 Lähivõte inimesest, kes hoiab kahe käega tassi, seljas suur kootud kampsun.

5. näpunäide

Enne kui sooja juurde keerate, pange selga sviiter.

Iga kraad loeb. Lihtne ja õige. Säästke energiat, pannes midagi selga ja lastes oma termostaadil vahet pidada. 
Punase maja aken.

6. näpunäide

Tihendage õhulekked.

Kontrollige oma aknaid ja uksi tõmbetuule suhtes. Tihendades lekked piki liitekohti ja pragusid, säästate nii energiat kui hoiate oma kodu soojana. 
Lähivõte inimese kätest sülearvuti klaviatuuril.

7. näpunäide

Energiasätete haldamine.

Kontrollige energiasäästu sätteid nii sülearvutitel kui ka muudel seadmetel. See võib tunduda tühine, kuid mittevajalikku energiat raiskamata saate vähendada tarbimist ja pikendada aku kasutusaega. Iga väike samm loeb. 
Kaks tuulegeneraatorit rohelise künka harjal, taamal pilved ja päikesevalgus.

8. näpunäide

Minge üle taastuvale energiale.

Kui te pole seda veel teinud, võib taastuvale energiale üleminek olla parim asi, mida saaksite oma süsinikujalajälje vähendamiseks teha. Sageli piisab juba sellest, kui küsida juhiseid oma elektritarnijalt või otsida võrgust veebisaite, kus võrreldakse elektritarnijaid.