Teie asukoht näib olevat <country>

Asukohapõhise info saamiseks minge vastava riigi TENA veebilehele.

Mis on pingutuspidamatus?


Pingutuspidamatus või uriini stresspidamatus tähendab, et teil tekivad lekked, kui te naerate, aevastate, köhite või pingutate ennast muul viisil.

1600x500_stressincontinence.jpg


Pingutusest tingitud uriinipidamatus tekib, kui kuseteede ja põie oluline tugisüsteem ei funktsioneeri korralikult. Seda seisundit võib põhjustada sidemete ja vaagnapõhjalihaste nõrkus või kusiti sulgurlihase halvenenud toimimine. See mõjutab normaalset urineerimisfunktsiooni.
 
Pingutusest tingitud uriinipidamatus on kõige tavalisem uriinipidamatuse tüüp naiste seas.

Pingutuspidamatuse põhjused

Vaagnapõhjalihased on lihasgrupp, mis asub kõhuõõne alaosas. Need lihased meenutavad tassikujulist võrkkiike vaagnaõõnes. Kui vaagnapõhja ,,pind" saab kahjustada, on kusitil vähem lihaselist toetust. Seega, kui te pingutate, näiteks sporti tehes või lihtsalt köhides, on risk väikse lekke tekkeks.
 
Pingutuspidamatuse põhjused hõlmavad eluviisi valikuid, meditsiinilisi tüsistusi, rasedust ja rasvumist. Kaalulangus ja treenimine on sageli eduka ravi võtmeteks.
 
Pingutusest tingitud uriinipidamatus võib mõjutada ka mehi, kuid see on väga harv ja tavaliselt seotud operatsioonijärgsete tüsistustega peale eesnäärme eemaldamist. Mehi mõjutavad rohkem pidamatuse teised tüübid.
 
Palun lugege lähemalt ja leidke nõuandeid TENA veebilehelt, mis teile kõige paremini sobib.