Mis põhjustab voodimärgamist ja öist urineerimist?

Voodimärgamine ehk öine enurees on tahtmatu une ajal vanuses, mil võib eeldada öist kuivana püsimist. Noktuuria on vajadus öösel urineerimiseks sageli üles tõusta.

Voodimärgamine ja öine urineerimine täiskasvanutel

Sage öine ja ka voodimärgamine täiskasvanutel on tavaliselt põhjustatud teiste tegurite poolt, kui lastel. Märkimist väärib, et täiskasvanutel nimetatakse voodimärgamist öiseks enureesiks.
 
Sage urineerimine võib tähendada, et keha toodab rohkem uriini tingituna teatud hormoonide tootmise muutustest, neeruprobleemidest, haigusest või ravimitest. See võib viia öise enureesi esinemiseni või tähendada, et peate öösel urineerimiseks üles tõusma kas üks kord või mitmeid kordi – sellisel juhul kutsutakse seda noktuuriaks. Eakate inimeste seas on tavaline, et tuleb üks või kaks korda öösel urineerimas käia.
 
Meeste seas on öine urineerimine tavaliselt seotud suurenenud eesnäärmega. Põie üliaktiivsed lihased või terviseprobleemid võivad aga põhjustada öist sagedat urineerimist sõltumata vanusest ja soost. Pidage meeles, et liigne vedelike tarbimine, eriti kofeiini sisaldavate, võib mõjutada tualetikülastuste arvu.

TENA on teie jaoks olemas

Selleks, et selguks täiskasvanute öise enureesi ja noktuuria põhjus, tuleb konsulteerida arstiga. Sõltumata voodimärgamise põhjusest või tõsidusest ja sagedusest, on meil olemas tooteid, mis aitavad teil elada oma elu nii normaalselt kui võimalik.

Naistele

Kuidas elada põieleketega?

Pruunide juustega naine kaamerasse naeratamas

Meestele

Meestele, kellel esineb põielekkeid.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg