Põie treenimine, vaagnapõhjalihaste harjutused ja ravi

On olemas palju erinevaid raviviise, kuid võite ka harjutusi teha ja treenida, et mõningate probleemide esinemist vähendada.

Vaagnapõhjalihaste treenimine

Vaagnapõhjalihaste treenimine tähendab, et te tugevdate toetavaid lihaseid kusiti ja põie ümber, tehes korduvaid tahtlikke lihaste kokkutõmbeid, et nende lihaste toonust ja tugevust tõsta, sest need peavad uriinilekke ennetamiseks tugevad olema.
 
Põie treenimine tähendab treeningut põie üle kontrolli saavutamiseks, te ajastate ja jälgite aega tualetikülastuste vahel. Kui te joote poolteist liitrit päevas, peaksite tualetis käima kuni 8 korda. Kui te aga peate rohkem kordi käima, võib teile kasuks tulla põie treenimine.
 
Põie treenimine hõlmab arusaama pidamatuse mustritest ja uute põie tühjendamise harjumuste loomist. See tähendab, et tuleb vältida ,,igaks juhuks" tualetis käimist ja samuti viimasel hetkel tualetti jooksmist. Treeningu ajal treenite põit mahutama suuremaid uriinikoguseid ja sellega pikendate aega tualetikülastuste vahel. Urineerimisvajaduse tekkimisel koheselt tualetti jooksmise asemel on enda tähelepanu hajutamine ja vaagnapõhjalihaste pingutamine selleks kasulikud meetodid. Tualetikülastuste planeerimine ja urineerimispäeviku pidamine võivad samuti aidata. Sel viisil saate järk-järgult pikendada aega tualetikülastuste vahel ja saavutada kontrolli põie üle.
 
Käitumuslikud muudatused tähendavad, et te kohandate oma elustiili selleks, et vähendada, ennetada või ravida pidamatust. Näiteks - liigse, või liiga vähese, vedeliku joomise ja põit ärritavate jookide, nagu kohv ja energiajoogid, tarbimise vältimist. Samuti võite koostada treeningkava ja muuta toitumisharjumusi, et kaotada kaalu, mis mõnikord on pidamatuse leevenemisele kaasa aitav tegur. Veel võib käitumuslikuks muudatuseks olla tervislike tualetiskäimise harjumuste tagamine.
 
Lisaks põie treenimisele on olemas ka mõned muud ravivõimalused. Biotagasiside on andmete kogumise ja mõõtmise meetod, näiteks kasutades andureid ja arvutiga monitoorimist vaagnapõhjalihaste treeningul, mille abil kontrollitakse, et õiged lihased tõmbuksid kokku. Teine lähenemisvõimalus on kasutada seadet tupe toetuseks, et toetada kusitit, põit, tuppe, emakat ja pärasoolt. Muud potentsiaalsed ravivõimalused hõlmavad täiteainete süstimist kusiti ümber, et lisada toetust, või muid erinevaid kirurgilisi meetodeid.
 
Ja loomulikult võib kasutada meie pidamatuse tooteid, et kontrollida ja hakkama saada leketega, mida te kogete.
 
Palun lugege lähemalt ja leidke nõuandeid TENA veebilehelt, mis teile kõige paremini sobib.
 

Naistele

Kuidas elada põieleketega?

Pruunide juustega naine kaamerasse naeratamas

Meestele

Meestele, kellel esineb põielekkeid.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg