Mis on üliaktiivne põis?

Üliaktiivne põis on lihtne kirjeldav nimetus mitmetele tunginkontinentsiga seotud probleemidele. See ei tähenda pidamatust, vaid sagedat urineerimisvajadust.

Üliaktiivne põis, mida mõnikord nimetatakse ka ärritunud põieks, tähendab tavaliselt vajadust päevasel ajal sageli urineerida, millega tihti kaasneb ka noktuuria. Tuleb meeles pidada, et normaalne on 4–8 korda päevas urineerida. esineb sagedamini eakatel inimestel ja naistel.

Mis põhjustab üliaktiivset põit?

Üliaktiivsele põiele võib viidata veidi sagedasema urineerimistung või ka pidev vajadus urineerida. Põhjused on erinevad ja mõnikord ebaselged, kuid üheks teguriks võib olla kusiti obstruktsioon.

Põieärritus

Põie sisemine ärritus võib põhjustada tungiva urineerimisvajaduse esinemist. Üheks põhjuseks on kuseteede infektsioon - bakterid ärritavad põie sisemist limaskesta. Mõned joogid, nagu kohv ja energiajoogid, sisaldavad teatavaid aineid, mis võivad samuti põhjustada ärritust. Põiekivid on teine tegur. 
 
Lisaks võib erinevate tegurite esinemine põhjustada põie ärritust väljastpoolt ning samuti põhjustada tungiva vajaduse esinemist. Kõhukinnisus, samuti ka teatud günekoloogilised seisundid nagu prolaps või munasarjade kasvajad, võivad põit ärritada väljastpoolt ja põhjustada tungiva urineerimisvajaduse esinemist.

Elustiilitegurid ja muud põhjused

Liigne joomine toob kaasa suure uriinihulga (polüuuria) moodustumise, mis põhjustab tungiva vajaduse esinemist ja sagedaseid tualetikülastusi, sest põis täitub kiiresti. Mõned toidud, näiteks supid, puu- ja köögiviljad, koosnevad rohkest vedelikust ja seega suurendavad ka uriini kogust.
 
Veel üheks suure uriinihulga põhjuseks võib olla kontrollimata diabeet. Kõrge veresuhkur (hüperglükeemia) võib põhjustada suurenenud janu ja uriini tootmist ehk polüuuriat.
 
Palun lugege lähemalt ja leidke nõuandeid TENA veebilehelt, mis teile kõige paremini sobib.
 

Naistele

Kuidas elada põieleketega?

Pruunide juustega naine kaamerasse naeratamas

Meestele

Meestele, kellel esineb põielekkeid.

TENA-Men-Lifestyle-Man-Sitting-In-Park-500x500.jpg