Korduma kippuvad küsimused

On sul mõni küsimus põiepidamatuse kohta? Vaata kõige sagedamini esitatavaid küsimusi.

Kas minu seisund on püsiv?

Mitte tingimata. Olenevalt sellest, mis tüüpi põiepidamatusega on tegemist, on sümptomeid võimalik vähendada ning saad naasta tavapärase elu juurde ilma, et peaksid põiepidamatuse pärast muret tundma. Selleks, et välja selgitada just sinule sobiv ravi, pea nõu oma arstiga.

Kas ma ei või enam kunagi kohvi juua?

Ikka võid, aga soovitatav on joodava kohvi kogust vähendada. Kofeiin ja alkohol on kaks kõige tavalisemat süüdlast, mis suurendavad keha poolt toodetava uriini kogust.

Millal annavad vaagnapõhjalihaste harjutused nähtavaid tulemusi?

See sõltub sinu hetkeseisundist, aga tasub meeles pidada, et vaagnapõhjalihaste treenimine võtab alati aega. Pea meeles, et harjutused aitavad sind pikemas perspektiivis, mitte üleöö. Anna muutuste tekkimiseks aega, selleks võib kuluda mitu nädalat. Sul on võimalus pöörduda füsioterapeudi poole, kes spetsialiseerub vaagnapõhjalihaste harjutustele.

Kuidas ma tean, millist TENA toodet kasutada?

Kui sa pole kindel, millist TENA Men toodet kõigepealt proovida, siis soovitan proovida TENA tasuta näidist.  Tootenäidise tellimisega on sul võimalus see tasuta kodus järele proovida, enne kui ostma hakkad. Samuti tasub küsida oma raviarsti arvamust, kuna tal võib olla häid soovitusi sobivaimate abivahendite osas.

Miks osadel meestel esineb põiepidamatust?

Põiepidamatust võib esineda mitmetel erinevatel põhjustel ning tähtis on meeles pidada, et see on meeste seas väga levinud. Täpsemalt, igal neljandal üle 40-aastasel mehel* esineb mingit tüüpi põiepidamatust. Põhjused võivad olla väga erinevad, aga mõned tavalisematest põiepidamatuse põhjustest on nõrgenenud vaagnapõhjalihased, vanus, ülekaal ja suurenenud eesnääre. Mõnedel juhtudel võib tegemist olla päriliku seisundiga. Selleks, et teada saada, mis seda sinu puhul põhjustab, on oluline rääkida arstiga.
* 2012. aastal SCA läbi viidud uuringu järgi, kus uuriti üle 40-aastaseid mehi USAs, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Itaalias, Venemaal ja Mehhikos. Kogutud andmed ei ole avaldatud.

Esita küsimus dr Hilary Jonesile

Sul on küsimusi? Küsi dr Hilary Jonesi käest või tutvu põiepidamatust käsitlevate korduma kippuvate küsimustega.

Esita küsimus dr Hilary Jonesile

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.