Minu hooldatav on füüsiliselt terve, kuid ei suuda psüühilise haiguse tõttu lekkeid vältida


 

Püüa olla rahulik ja mõistev

Kui Sinu lähedasel on psüühiline häire, nagu dementsus või närvikahjustus, mis ei võimalda tal tualetis käimise vajadust mõista, võivad lekked olla tema jaoks murettekitavad. Olukorra tõsidust aitab leevendada see, kui tegeled iga probleemiga kiiresti, rahulikult ja tema eneseväärikust säilitades.

Paku talle häid põiepidamatuse kaitsevahendeid

Õige pidamatustoode aitab vältida uriinilekete esinemist ning takistab ebameeldiva lõhna levikut. Nii on Sinu lähedase riided, elukeskkond ja eneseväärikus kaitstud. Pidamatustooted on saadaval mitmesuguse suuruse ja imavusvõimega nii naistele kui ka meestele. Paljud inimesed leiavad, et mähkmesarnased püksid, mis sarnanevad tavalise aluspesuga, on vaimse häirega inimesele kõige sobivamad. Pidamatusehooldustoodete kohta lähemalt lugemiseks külastage tootepaviljoni.

Vedelike tarbimine

Sinu lähedasel võib pidamatuse esinemisel tekkida kiusatus vedelike tarbimist vähendada, kuid see võib uriini kontsentratsiooni muuta. See omakorda ärritab põit ja muudab selle veel aktiivsemaks. Julgusta teda jooma, kui tal janu on. See peaks olema piisav, et hoida uriin normaalse kontsentratsiooniga ja kahvatukollakana. Nagu arvata, suurendab liigne vedelikutarbimine lihtsalt vajadust urineerida, seega püüdke hoida normaalset tasakaalu.

Pea meeles, et mõned joogid on diureetilise toimega

Muidugi ei taha Sa piirata oma lähedase lõbustusi, kuid pea meeles, et kofeiin, alkohol ja gaseeritud joogid on diureetikumid, mis suurendavad urineerimise vajadust.

Regulaarne tualetis käimine aitab lekkeid vähendada

Kui Su lähedane unustab tualetis käia, püüa seda talle terve päeva jooksul ja enne magamaminekut meelde tuletada. Sõltuvalt tema vaimsest seisundist, pead teda võib-olla ise tualetti viima. Sellisel juhul aita tal valida riided, mida on vajadusel kerge eemaldada, nagu laiad seelikud ja krookpaelaga püksid, mis võivad tualetis käimist kergendada.

Sidemete ja mähkmete vahetamine ja hügieen

Vahet ei ole, kas inimene saab sideme või mähkme vahetamisega ise hakkama või vajab ta selle juures kõrvalist abi, on oluline, et puhtad mähkmed oleksid tualetis hõlpsasti kättesaadavad ja kasutatud toodete jaoks oleks olemas kaanega anum. Külgedelt lahtirebitavad püksid muudavad vahetamise kiireks ja hügieeniliseks ning eelniisutatud pesurätikud on nahale paremad ja õrnemad kui tavaline tualettpaber.

Naha hooldamine

Uriin ärritab nahka, mis eakatel võib olla eriti tundlik. Suure imavusega mähkmed, mis juhivad uriini kiiresti nahast eemale ka siis, kui inimene pikka aega istub, aitavad nahaärrituse riski vähendada. Kui oled mures oma lähedase tundliku naha pärast, leiad Tootepaviljonist kindlasti tooted, mis aitavad nahaärrituse riski vähendada.

Loo enda ja oma lähedase jaoks rutiin

Halva mälu või häiritud vaimse tervisega inimesed tunnevad ennast paremini, kui neil on kindel rutiin. Vii sisse kindel päevakava - söögiajad, tualetiskäimised, puhkamine ja vaba aja tegevus (nagu jalutamine või televiisori vaatamine). Nii tekib rutiin, mis aitab näiteks dementsel inimesel asjadest paremini aru saada. Samuti peaksid varuma aega ka enda jaoks. Näiteks siis, kui teie lähedane harjub aeg ajalt omaette olema või teise hooldaja abiga. Isegi kui teie lähedane tegeleb päeva jooksul väga väheste asjadega, aitab kindel rutiin äpardusi vähendada.

Otsi abi kohalikest organisatsioonidest ja heategevusühingutest

Ehk on teie piirkonnas täiskasvanute päevahoolduse keskusi või tervishoiuorganisatsioone. Kui see on nii, on Sul võimalus jätta oma lähedane teiste hoole alla ja võtta endale mõned vabad tunnid. Teine eelis on see, et  lähedasel on võimalus teiste põetajatega suhelda. Paljud nendest organisatsioonidest pakuvad transporti ja korraldavad regulaarselt rühmaüritusi.