Iga inimese nahk vajab igapäevast hoolt

Kogu keha pesemine on oluline osa igapäevasest hooldusest. Naha hooldamisel on oluline hoida keha puhas ja kaitsta nahka. Voodihaigete eest hoolitsemisel on tegemist aeganõudva ja keerulise tegevusega, mida saab hooldaja jaoks lihtsustada.

Seep kuivatab nahka

Vee ja seebiga pesemine voodis võib suurendada hooldatava nahaärrituse ning infektsioonide riski. Seda põhjustavad korduvalt kasutatavad pesuvahendid ja pesukausid, kus bakterid paljunevad.

Seebi kuivatav mõju on eriti ohtlik vananeva ja tundliku naha korral. Selle tulemusena kahjustub nahk kergemini ning paraneb aeglasemalt. Tihti tekivad nahaärritused alles kuivatamisel rätikuga nahka hõõrudes. Veevaba pesemise puhul ei ole keha kuivatamine vajalik.

Vaatamata sellele, et igapäevaseks hoolduseks piisab veevabast pesemisest, on vähemalt kord nädalas hügieeniline vee ja seebiga pesta, võimalusel pesuruumis jooksva vee all.

Iga päev pole vett ja seepi vaja

Veevaba pesemise mõju igapäevases hoolduses on Hollandis jälgitud juba 10 aastat. Uuringuid on teostatud nii koduses keskkonnas, hooldekodudes kui ka haiglates. Tulemused on andnud kinnitust, et pesuvahendid, mida ei pea veega maha loputama, puhastavad nahka sama hästi kui vee ja seebiga pesemine. Hooldatavate järeldused on igal pool ühesugused – võrreldes vee ja seebiga pesemisega, on ühekordsed pesuvahendid mugavamad ja lihtsamad kasutada.

Ühekordseid pesuvahendeid õigesti kasutades saate kindel olla, et pesuvahend puutub kokku vaid ühe keha piirkonnaga ja bakterid ei levi üle keha.  

Kui loputamine ja kuivatamine ei ole enam vajalikud, vähenevad ka veekulu ja pestava pesu hulk. Veevaba pesemise järgselt ei ole vaja nahale kanda pehmendavaid tooteid, kui pesuvahendid sisaldavad juba nahka hooldavaid ja kaitsvaid koostisosi.  

Uuringute tulemused kinnitavad, et veevaba pesemine parandab hooldatava naha olukorda, vähendab hooldaja koormust ja hoiab kokku kulusid. Veevaba pesemine tõstab hoolduse kvaliteeti nii hooldatava kui hooldaja jaoks, samas vähendades koormust ja kogukulu.

 

Inimene saab ennast ise pesta

Veevaba pesemine aitab kaasa hooldatava iseseisvusele ja aktiveerimisele. Kui vett, pesukausse ja rätikuid ei ole vaja, saab mõni hooldatav voodis ennast ka ise pesta. See aitab kaasa nii inimese aktiivsena püsimisele kui mugavusele ja heale enesetundele. Samuti vähendab see hooldaja koormust.